خودرو پرنده در گوگل

zee_aero_1

تا کنون صحبت‌های مختلفی پیرامون خودروهای بدون راننده گوگل شنیده‌ایم، اما در تازه‌ ترین تصاویر منتشره، خودروی پرنده جدیدی رویت شده که به نظر می‌رسد بتواند گوی سبقت را از خودروهای بدون راننده برباید.

این خودروی پرنده که در نزدیکی دفتر مرکزی گوگل مشاهده شده زی ایرو نام دارد و به نظر می‌رسد براساس حق ثبت اختراعی که توسط شرکتی در حال توسعه به منظور تولید یک هواپیما- خودروی شخصی با قابلیت‌های ویژه درخواست شده، تولید شده باشد.
طراحی این خودرو بسیار عجیب و غریب و مشابه هواپیماهایی است که بعضا در فیلم‌های تخیلی دیده بودیم. این هواپیما به مکانی برای خلبان و اتاقی برای مسافران مجهز بوده و به بال‌هایی عجیب تجهیز شده است.

Zee.Aero

zee_aero_3
شرکت سازنده ادعا می‌کند این خودرو، ایمن، آرام و بی سروصدا و با کارایی بالا طراحی شده و کنترل آن حتی برای افراد آماتور راحت خواهد بود.
برخی نسخه‌های این خودرو به یک دنده فرود مجهز بوده که چرخ‌ها را با یک موتور الکتریکی هدایت کرده و امکان نشستن خودکار هواپیما را میسر خواهد کرد. اما نکته جالب اینکه می‌توانید بال‌های هواپیما را جمع کرده و آن را در پارکینگ منزل و یا در کنار خیابان پارک کنید.

شرکت سازنده که دقیقا همین نام یعنی زی ایرو را دارد، در سال ۲۰۱۰ توسط پروفسور یان کروو تاسیس شده و نزدیک بودن این شرکت به مقر اصلی گوگل و همچنین رونمایی از طراحی جدید برای خودروهای تولیدی این شرکت در کنفرانس گوگل، ظن و گمان ما را نسبت به احتمال همکاری این شرکت با گوگل، غول دنیای تکنولوژی افزایش داده است.
کروو، در واکنش به خبرهای منتشره از این ساخته جدید شرکت خود اعلام کرده، فعلا و تا مشخص شدن کامل طرح این شرکت سکوت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید