فضاپیمای ویرجین 2

ریچارد برانسون  مدیر شرکت ویرجین روز پنجشنبه اعلام کرد که مشتاق است تا دوباره با فضاپیمای ویرجین 2 به مسابقه فضاپیماها با کارآفرینان میلیاردر رقیب به ارسال مسافر و ماهواره به فضا بپیوندد، این اظهار پس از یک سانحه مرگبار در 16 ماه پیش است که مجددا پروژه راه اندازی شده است.

 فضاپیمای ویرجین گلکتیک
فضاپیمای ویرجین گلکتیک

برانسون طی معرفی مجموعه ویرجین گالاکتیک (کهکشانی) شامل کارخانه طراحی و ساخت موشک به وسعت 150.000 فوت مربع در لانگ بیچ، کالیفرنیا به رویترز گفت “رقابت سه یا چهار کارآفرین در این زمینه به آن معناست که با کسری از قیمت دولت در گذشته قادر به انجام سفر فضایی خواهید بود.”

وی با اشاره به هزینه بسیار بالای  یک پرواز فضایی گفت: “این هزینه در مقایسه با هزینه مسافرتهای هوایی ابتدایی در سال 1920 بی شباهت نیست. در طول سالها قیمتها به طور چشمگیری پایین می آیند.”

ریچارد برانسون ویرجین
ریچارد برانسون ویرجین

جورج وایتسایدز مدیر اجرایی شرکت اعلام کرد: قیمت فروش بلیط فضاپیمای ویرجین 250 هزار دلار است ، که تا کنون، نزدیک به 700 نفر درخواست خرید آنرا امضا کرده اند.

ویرجین گالاکتیک قصد دارد فضاپیمای ویرجین 2 جدید خود SpaceShipTwo را در پنج دقیقه ، با دو خلبان بهمراه شش مسافر به فضای زیر مدار زمین، به ارتفاع حدود 62 مایل ( 100 کیلومتر) برساند.

مقامات شرکت ویرجین اعلام کردند، اوایل سال آینده با برنامه هایی برای ساخت پرتابگرهای فضایی خود، از جمله وسیله نقلیه مسافری و راکت جدید لانچر1 که برای پرتاب ماهواره های کوچک طراحی شده است، در حال حرکت پیشرو است.

رقبای برانسون در مسابقه فضایی خصوصی عبارتند از SpaceX و ایلان ماسک بنیانگذار تسلا ، جف بزوس آمازون و پل آلن یکی از بنیانگذاران مایکروسافت.

سانحه فضاپیمای 1 ویرجین
سانحه فضاپیمای 1 ویرجین

سرمایه گذاری برانسون از 31 اکتبر 2014 زمین گیر است از زمانی که اولین سفینه فضایی، که با کائوچو و مواد مرکب طراحی و ساخته شده بود، در طی پرواز آزمایشی در مجاوه سانحه دید و از بین رفت. در این حادثه که یک خلبان کشته و دیگری به شدت مجروح شده بود، برنامه های ویرجین تا اوایل امسال نقش برآب بود.

پس از بررسی حادثه توسط هیئت ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا، مشخص شد که خلبان قبل از موعد مقرر قفل پین ​​چرخش آزاد بخش دم فضاپیما را باز کرده است. سفینه فضایی جدید شامل یک پین است که مانع خلبانان از زود باز کردن قفل بخش دم می شود، و مانع ایجاد نیروهای آیرودینامیکی چرخشی و محافظت از دم می شود.

گروه ویرجین برانسون مستقر در لندن بهمراه سرمایه گذاری آبار دولت ابوظبی، بیش از 500 میلیون دلار در فضاپیمای ویرجین گالاکتیک (کهکشانی) سرمایه گذاری کرده اند.

فضاپیمای ویرجین
فضاپیمای ویرجین

پروفسور استفان هاوکینگ در مراسم رونمایی از سفینه فضایی جدید ویرجین (VSS) گفته است که با فعال شدن فضاپیمای ویرجین 2 جهان وارد عصر جدید فضا می شود.” بیش از 50 سال است که بیماری ALS دارم و در حالی که من هیچ ترسی از ماجراجویی ندارم. “اگر قادر به رفتن باشم – و اگر ریچارد هم من را ببرد، برایم افتخار بزرگی است که با فضاپیمای ویرجین پرواز کنم.”

فضاپیمای ویرجین
This undated image provided by Virgin Galactic shows Virgin Galactic’s first SpaceShipTwo, an air-launched suborbital spaceplane type designed for space tourism. It is manufactured by The Spaceship Company, a California-based company owned by Virgin Galactic. Space tourism companies are employing designs including winged vehicles, vertical rockets with capsules and high-altitude balloons. While developers envision ultimately taking people to orbiting habitats, the moon or beyond, the immediate future involves short flights into or near the lowest reaches of space without going into orbit. (Virgin Galactic via AP)

سرمایه گذاری کهکشانی ویرجین

دیدگاهتان را بنویسید